К2 ТЕКСАР 5В40 БДЛ 5Л

ден 1.150,00
На залиха
SKU
2230
К2 ТЕКСАР 5В40 БДЛ 5Л
Синтетичко моторно масло развиено со технологија NANOTECH . Добиено со хемиска синтеза. Голема отпорност према оксидацијата во споредба со минералните и полусинтетските масла. Молекули на адитиви го намалуваат триењето и штитат од абење. Намалена потрошувачка до 2.5%во споредба со полусинтетски и минерални масла. Исполнува стандарди: ACEA A3/B3/B4 , API SL/CF , MB 229.3 , VW 502.00/505.
Write Your Own Review
Ваше мислења за:К2 ТЕКСАР 5В40 БДЛ 5Л
© 2018 Мак Орбитал