К2 ТЕКСАР МАСЛО 10В 40 БДЛ 5Л

ден 1.000,00
На залиха
SKU
2215
К2 ТЕКСАР МАСЛО 10В 40 БДЛ 5Л
Модерно полусинтетичко моторно масло со NANOTECH технологија. Молекули на адитиви го намалуваат триењето и Штитат од абење. Детергенти,антиоксиданси,адитиви против корозија ја осигуруваат одличната работа на моторот во секои услови. Се препорачува за автомобили и лесни комерцијални возила за бензин , дизел и мотори кои работат на ТНГ. Исполнува стандарди: ACEA A3/B3/B4 , API SL CF , MB 229.1 , VW 505.00.
Write Your Own Review
Ваше мислења за:К2 ТЕКСАР МАСЛО 10В 40 БДЛ 5Л
© 2018 Мак Орбитал