К2 ТЕКСАР МАСЛО 5В 30 УЛТРА СИНТ.5Л

ден 1.600,00
На залиха
SKU
2220
К2 ТЕКСАР МАСЛО 5В 30 УЛТРА СИНТ.5Л
100% синтетичко моторно масло со NANOTECH технологија. Содржи најквалитетни состојки ПАО(Poly-Alfa-Olefins). Се препорачува за најнови возила опремени со тростепени катализатори и филтери на честички. "ЛОНГ ЛИФЕ" тип на масло Се препорачува за бензински,дизел и мотори за автомобили и камиони кои работат на ТНГ со и без турбо полнач. Ги исполнува стандардите : ACEA A3/B4, C3, VW 507.00/504.00, MB 229.51.
Write Your Own Review
Ваше мислења за:К2 ТЕКСАР МАСЛО 5В 30 УЛТРА СИНТ.5Л
© 2018 Мак Орбитал