К2 ТЕКСАР МОТОРНО МАСЛО 0В-30 100%

ден 490,00
На залиха
SKU
2840
К2 ТЕКСАР МОТОРНО МАСЛО 0В-30 100%
100% синтетичко моторно масло со NANOTECH технологија. Содржи најквалитетни состојки ПАО(Poly-Alfa-Olefins). Се препорачува за најнови возила опремени со тростепени катализатори и филтери на честички. "ЛОНГ ЛИФЕ" тип на масло Се препорачува за бензински,дизел и мотори за автомобили и камиони кои работат на ТНГ со и без турбо полнач. Ги исполнува стандардите : ACEA A3/B4, API SM/CF, VW 502.00, VW 505.00, RN 0700, RN 0710, MB 229.3, GM-LL-B-025
Write Your Own Review
Ваше мислења за:К2 ТЕКСАР МОТОРНО МАСЛО 0В-30 100%
© 2018 Мак Орбитал