К2 ТЕКСАР МОТОРНО МАСЛО 5В-30 УЛТРА

ден 510,00
На залиха
SKU
2810
К2 ТЕКСАР МОТОРНО МАСЛО 5В-30 УЛТРА
100% синтетичко моторно масло со NANOTECH технологија. Содржи најквалитетни состојки ПАО(Poly-Alfa-Olefins). Се препорачува за најнови возила опремени со тростепени катализатори и филтери на честички. "ЛОНГ ЛИФЕ" тип на масло Се препорачува за бензински,дизел и мотори за автомобили и камиони кои работат на ТНГ со и без турбо полнач. Ги исполнува стандардите : ACEA A3/B4, C3, VW 507.00/504.00, MB 229.51.
Write Your Own Review
Ваше мислења за:К2 ТЕКСАР МОТОРНО МАСЛО 5В-30 УЛТРА
© 2018 Мак Орбитал